Loading...

Aleksandra Bartoń wyróżniona Odznaką Świętego Floriana

2026-05-29

W czwartek, 28 maja na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Miło nam poinformować, że wśród uhonorowanych druhów znalazła się Aleksandra Bartoń z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach. 

Odznakę Świętego Floriana "Za zasługi dla lokalnej społeczności" została przyznana przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Marcina Kierwińskiego.

- Druhna Aleksandra jest pierwszą kobietą w powiecie raciborskim, która otrzymała tak wysokie odznaczenie. Druhnie Aleksandrze gratulujemy i życzymy dalszego spełniania i wywiązywania się z obowiązków strażaka oraz działania na rzecz naszej społeczności - czytamy w informacji opublikowanej w mediach społecznościowych przez OSP Siedliska.

oprac. BK | fot. OSP Siedliska

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI