2026-05-12
W poniedziałek, 11 maja w Urzędzie Gminy w Nędzy został podpisany wniosek o nieodpłatne udostępnienie terenów leśnych niezbędnych do budowy ścieżki rowerowej, mającej połączyć Kuźnię Raciborską z sąsiednią Nędzą.
Podpis pod wnioskiem, którego adresatem jest Nadleśnictwo Rudy Raciborskie złożyli: starosta raciborski Grzegorz Swoboda, burmistrz Kuźni Raciborskiej Wojciech Gdesz oraz wójt Nędzy Leszek Pietrasz. Dokument jest wynikiem wcześniejszych rozmów, które prowadzone były pomiędzy nadleśnictwem a wspomnianymi samorządami.
- Planowana ścieżka rowerowa pozwoli oddzielić ruch rowerowy od samochodowego, co znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego - informuje w mediach społecznościowych kuźniański magistrat. Starostwo podkreśla z kolei, że budowa ścieżki stanowi kolejny krok w kierunku rozwoju infrastruktury rowerowej, promocji aktywnego i zdrowego stylu życia, zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu i tworzeniu nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni publicznej.
oprac. BK | fot. UM Kuźnia Raciborska