2026-05-19
W niedzielę, 17 maja wyznaczeni strażacy z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wzięli udział w szkoleniu sędziów zawodów strażackich, które odbyło się na boisku w Jankowicach.
Kurs - jak czytamy w informacji opublikowanej w mediach społecznościowych przez OSP Siedliska - został zorganizowany przez Komendanta Gminnego OSP Krzysztofa Bartonia, a jego realizatorem było Wojewódzkie Kolegium Sędziów przy ZOSP w Katowicach.
Za przygotowanie placu do zajęć praktycznych odpowiadali strażacy z OSP Jankowice i OSP Rudy. Szkolenie ukończyły 23 osoby.
oprac. BK | fot. OSP Siedliska