Loading...

Jak udzielić pierwszej pomocy? Studenci UTW przeszli profesjonalne szkolenie

2026-05-21

We wtorkowe popołudnie, 19 maja studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Kuźni Raciborskiej gościli przedstawicieli Fundacji Kumak, którzy przeprowadzili wyjątkowe warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Głównym celem spotkania było zwiększenie świadomości uczestników oraz pokazanie, jak ważna jest szybka i właściwa reakcja w sytuacjach zagrożenia życia.

- Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jak poprawnie wezwać pomoc oraz jak wygląda praca dyspozytora medycznego. Omówiono najważniejsze informacje, które należy przekazać podczas rozmowy z numerem alarmowym, aby pomoc mogła dotrzeć jak najszybciej - relacjonuje przebieg zajęć kuźniański uniwersytet.

W części praktycznej żacy nauczyli się poprawnie oceniać stan poszkodowanego, sprawdzać przytomność i oddech, a także poznali zasady korzystania z automatycznego defibrylatora AED. Studenci podkreślają, że warsztaty były okazją do zdobycia cennej wiedzy oraz przełamania obaw związanych z udzielaniem pomocy.

- Najważniejszym przesłaniem spotkania było to, aby nie bać się pomagać. Każda reakcja i podjęta próba udzielenia pomocy mogą uratować czyjeś życie - podsumowują swoje zajęcia studenci z Kuźni Raciborskiej.

oprac. BK | fot. UTW Kuźnia Raciborska

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI