2026-05-27
W środowe popołudnie, 27 maja strażacy z kilku jednostek Gminy Kuźnia Raciborska zostali powiadomieni o zaginięciu dorosłej osoby w okolicach ul. Hotelowej (odcinek leśny). Wynik poszukiwań na szczęście okazał się pozytywny. Jak informują druhowie z Budzisk, poszukiwana osoba została w porę odnaleziona.
W akcji udział wzięli funkcjonariusze policji oraz liczne grono strażaków z jednostek: PSP Racibórz, OSP Kuźnia Raciborska (która do poszukiwań włączyła również quad), OSP Siedliska, OSP Rudy, OSP Ruda Kozielska i OSP Budziska. Do akcji skierowano ponadto Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą "Koordynata" ze Stanowic.
red. | fot. OSP Budziska