2026-06-01
W sobotnie popołudnie, 30 maja w Rudzie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska. W rywalizacji udział wzięło 16 drużyn, w tym dwie kobiece i sześć młodzieżowych.
Zawody zostały rozegrane w następujących konkurencjach:
- kat. młodzieżowa: rozwinięcie bojowe i bieg sztafetowy na 400 metrów z przeszkodami;
- kat. seniorska: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza z przeszkodami.
Kolejność zajętych miejsc w poszczególnych kategoriach:
MDP dziewczyny:
1. miejsce - OSP Budziska (sztafeta: 82 p., ćw. boj.: 872 p., razem: 954 pkt.).
MDP chłopcy:
1. miejsce - OSP Budziska (sztafeta: 77 p., ćw. boj.: 946 p., razem: 1023 pkt.);
2. miejsce - OSP Turze (sztafeta: 77 p., ćw. boj.: 920 p., razem: 997 pkt.);
3. miejsce - OSP Rudy (sztafeta: 85 p., ćw. boj.: 905 p., razem: 990 pkt.);
4. miejsce - OSP Jankowice (sztafeta: 77 p., ćw. boj.: 909 p., razem: 986 pkt.);
5. miejsce - OSP Siedliska (sztafeta: 73 p., ćw. boj.: 869 p., razem: 942 pkt.).
Kat. seniorska kobieca:
1. miejsce - OSP Turze (sztafeta: 71,96 s., ćw. boj.: 50,82 s., razem: 122,78 s.);
2. miejsce - OSP Jankowice (sztafeta: 100,18 s., ćw. boj.: 85,75 s., razem: 185,93 s.).
Kat. seniorska męska:
1. miejsce - OSP Turze (sztafeta: 63,25 s., ćw. boj.: 34,78 s., razem: 98,03 s.);
2. miejsce - OSP Ruda Kozielska (sztafeta: 65,42 s., ćw. boj.: 45,66 s., razem: 111,08 s.);
3. miejsce - OSP Ruda (sztafeta: 67,07 s., ćw. boj.: 49,54 s., razem: 116,61 s.);
4. miejsce - OSP Budziska (sztafeta: 66,12 s., ćw. boj.: 51,04 s., razem: 117,16 s.);
5. miejsce - OSP Rudy (sztafeta: 79,69 s., ćw. boj.: 40,63 s., razem: 120,32 s.);
6. miejsce - OSP Jankowice (sztafeta: 68,37 s., ćw. boj.: 64,47 s., razem: 132,84 s.);
7. miejsce - OSP Kuźnia Raciborska (sztafeta: 83,77 s., ćw. boj. 53,76 s., razem: 137,53 s.);
8. miejsce - OSP Siedliska (sztafeta: 83,14 s., ćw. boj.: 69,61 s., razem: 152,75 s.).
oprac. i fot. BK | realizacja wideo: Michał Florek i Maciej Kozina