2026-05-10
Za nami rozgrywki 24. kolejki piłkarskich zmagań sezonu 2025/26 w Gminie Kuźnia Raciborska. W tę sobotę swoje mecze rozegrały zespoły z Kuźni Raciborskiej i Rud, a my możemy przyjrzeć się temu, jak wyglądały ich zmagania na murawach.
LKS "BUK" RUDY: TRZECH JEŹDŹCÓW ZAGŁADY
W tym tygodniu tytuł poświęconego zespołowi z Rud działu może wydać się intrygujący, lecz to właśnie trójka zawodników rudzkiego "Buku" o nazwiskach kończących się na "-a" pokonała sny o zwycięstwie LKS-u Studzienna. Utrzymała się wobec tego użyta po poprzednim meczu na klubowych mediach społecznościowych maksyma "Buku bez litości". Nie uprzedzajmy jednak faktów. Pierwszym strzelcem bramki dla rudzkiego "Buku" był Patryk Hoinza - pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1, gdyż bramkę dla zespołu ze Studziennej zdobył Patryk Podstawka. W drugiej połowie gospodarze jednak zdobyli i scementowali prowadzenie i dominację nad wynikiem spotkania, do czego przyczyniło się dwóch pozostałych "jeźdźców zagłady", którymi byli Adam Tworuszka oraz Mario Jendryka. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, a trzy punkty dopisane zostały na konto drużyny z Rud. W niedzielę, 17 maja, do Rud przyjedzie zespół "Startu" Pietrowice Wielkie. Zmagania "Buku" w następnej, 25. kolejce rozpoczną się o godz. 14:00.
KS "STAL" KUŹNIA RACIBORSKA: WOJNOWICE NA ŁOPATKACH
W tej kolejce kuźnianie rozegrali mecz wyjazdowy w Wojnowicach. Zespół trenera Łukasza Pikuły na wyjeździe nie przerwał swojej zwycięskiej passy. Początek meczu mógł jednak wydawać się zgoła inny - w pierwszej połowie przewagę uzyskał zespół gospodarzy dzięki bramkom zdobytym przez Jakuba Konopackiego oraz Jerzego Halfara. Impas przełamany został w 32. minucie za sprawą gola Patryka Bartkowskiego, a dwanaście minut po nim do remisu doprowadził Bartosz Łagosz. Na tym jednak kuźnianie nie zamierzali poprzestać - w doliczonym do pierwszej połowy spotkania czasie gry swoją drugą bramkę dla zespołu strzelił Bartosz Łagosz i tak oto zawodnicy z Kuźni Raciborskiej schodzili na przerwę prowadząc 2:3. Przewagę "Stali" utwierdził w 63. minucie Michał Matulka zdobywając czwartą bramkę na konto kuźnian w tym spotkaniu - ten wynik utrzymał się już do ostatniego gwizdka. Swój następny mecz "Stal" rozegra w sobotę, 16 maja o godz. 17:00. Kuźnianie na swoim boisku zmierzą się z "Naprzodem 46" Zawada.
LKS Ruda Kozielska w tej kolejce pauzowała. Swój następny mecz zespół z "Kozi" rozegra w niedzielę, 17 maja o 15:00 na domowym boisku z LKS-em Cyprzanów.
Piłka w grze - widzimy się za tydzień!
MF | fot. LKS "Buk" Rudy