Loading...

Uczniowie "Wawrzynka" z nagrodami za udział w ogólnopolskim konkursie szachowym

2026-05-08

Podczas czwartkowych zajęć, 7 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczniom, którzy wzięli udział w konkursie pn. "Konik Szachowy" - ogólnopolskim turnieju, w którym uczestniczą szkoły z Polski, Niemiec, Włoch i Francji.

W konkursie wzięło udział blisko 1200 szkół, które w sumie wydelegowały aż 8650 uczestników. Uczniowie kuźniańskiej placówki spisali się doskonale. Szkoła może pochwalić się dziewięcioma laureatami oraz sześcioma uczniami z ponadprzeciętnymi wynikami. 

Szkoła z Kuźni Raciborskiej szczególnie podkreśla sukces uczniów w kat. "Wieża". Tutaj Jakub Urbaniec spośród 1850 zawodników zajął 3. miejsce w skali kraju i 2. miejsce w województwie. Świetny wynik osiągnął również Gabriel Koczwara, który w tej samej kategorii uplasował się na 36. miejscu.

"Wawrzynek" zaznacza ponadto, że uczniowie z Kuźni Raciborskiej całkiem nieźle poradzili sobie także w kategorii "Goniec": Klaudiusz Di Wasik zajął 46. miejsce na 3725 zawodników. Wysokie lokaty zdobyli również: Piotr Gomółka, Mateusz Gawlik, Antoni Żydek i Jakub Koczwara.

To jednak nie koniec sukcesów, bowiem kuźniańska placówka w kategorii "Pionek" zdobyła Złotą Tarczę. Tu wśród laureatów znaleźli się: Dawid Bieniewski i Bartek Paszkowski.

Do grona laureatów w kolejnej edycji mogą dołączyć uczniowie, którzy osiągnęli ponadprzeciętne wyniki, a są nimi: Paweł Grzesik, Franciszek Grzesik, Antoni Czogała, Wiktor Osadzin, Borys Parysek i Franciszek Bzduch. - Musimy szczerze przyznać, że nasi uczniowie mają ogromny potencjał. To od nich zależy, czy będą go rozwijać i odważnie rzucać wyzwania najlepszym zawodnikom - podsumowuje konkursowe zmagania szkoła z Kuźni Raciborskiej.

oprac. BK | fot. SP Kuźnia Raciborska

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI