Loading...

W rudzkiej bazylice odbędzie się koncert maryjny

2026-05-15

W najbliższą niedzielę, 17 maja o godz. 17:00 w Bazylice Matki Bożej Pokornej w Rudach odbędzie się Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu chóru im. Juliusza Rogera pod dyrekcją Marii Wiechoczek.

Chór im. Juliusza Rogera z Rud jest chórem działającym pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Jest chórem należącym do rudzkiej Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zrzeszony jest w Śląskim Związku Chórów i Orkiestr. W swoim repertuarze posiada zróżnicowany repertuar. Oprócz muzyki sakralnej wykonuje utwory świeckie, regionalne, ludowe, nowoczesne, wciąż poszerzając swój repertuar. Zespół brał udział w konkursie Chór-Mistrzowsko, wygrywając możliwość zaprezentowania swojego repertuaru w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Warto wspomnieć, że chór w ubiegłym roku obchodził 80-lecie działalności. 

Podczas jubileuszu 80-lecia działalności, 21 września, z rąk kapituły odznaczeń Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr, chór otrzymał Złotą Odznakę Honorową stopnia VI z Brylantem. 1 października 2025 roku w Katowicach, podczas uroczystej gali w Muzeum Śląskim, chórowi wręczono Międzynarodową Nagrodę im. Stanisława Moniuszki.

Serdecznie zapraszamy!

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI